איך מאלפים כלב לצמצום נביחות יתר?

איך מאלפים כלב לצמצום נביחות יתר?

לא נעים להתעורר על רקע קולות רמים של הכלב הנובח. אם זה קורה יותר מדי, זה כבר מעצבן באמת… מה גורם לכלב לנבוח יתר על המידה? איך מאלפים כלב לצמצום נביחות יתר?

נביחות יתר

ראשית כל יש להקדים ולומר כי כלב שנובח נביחות רבות יכול בהחלט להיות כלב משועמם. ידוע כי הכלב הוא חיה חברתית, וככזה הוא מחפש חברת בני אדם איתם הוא מתגורר. כלב שסוגרים אותו בחדרו זמן רב או שהוא מבלה בחצר עם עצמו משך כל שעות היום, עלול לנבוח בקולי קולות פשוט כדי לגרום לבני הבית לתת יחס.

נביחות אלה הם קריאת התרעה לתת לכלב יחס קרוב. אסור להתעלם מנביחות אלה משום שהצעד הבא עלול להיות תסכול ממושל ועלול להוביל  לתוקפנות, כעס או הרס של חפצים.

איך מאלפים כלב לצמצום נביחות יתר?

  • במהלך האילוף מלמדים את הכלב איך להביע את עצמו ללא נביחות. קשה לך? כואב לך? אתה יכול לאותת ולא לנבוח בלי סוף.
  • בעזרת ההתניה מתגמלים את הכלב כאשר הוא מפחית את מינון הנביחות. ליטופים וחיבה אחרי רגעים של שקט יבטיחו ניסיון נוסף מצדו להפחית את הנביחות.
  • בזמן הנביחות אין לתת יחס אליו כלל. להיפך, אם נוזפים בכלב או צועקים עליו הוא בעצם מקבל את תשומת הלב אותה חיפש כל כך. העדיפו להתעלם, ורק ברגע שהנביחות פוסקות, גשו אליו.

אם זאת – אסור להתעלם! חשוב לבדוק היטב את סביבת הכלב ואת תנאיו. יתכן שהוא סובל מגירוי יתר או מחוסר נוחות והנביחות אמורות להדליק נורה אדומה.

אנחנו נעזור לכם!

אנחנו מקבלים כלבים לאילוף ומכירים את התנהגויותיהם ומצליחים להבין את המניעים האופייניים להם.

במהלך הניסיון שצברנו אנחנו יכולים לעזור לכם להשיג קצת שקט… אם גם אתם סובלים מכלב נבחני שלא מפסיק להשמיע את קולו, יתכן מאד שכדאי לקבוע פגישת ייעוץ כדי שנוכל לעמוד על הסיבות ולעזור לו ולכם.

כלב שנובח נביחות יתר עושה זאת מסיבות מסוימות. הוא לא אמור להתנהג כך, וכדאי מאד למצוא את הטריגר.

אנחנו נראה את הכלב, נבדוק את מכלול הנתונים שלו, נבין את שפת הגוף הייחודית בכל סיטואציה. ניתן לכם כלים איך לאלף את הכלב לצמצום נביחות היתר שלו, ובעזרת הידע המקצועי שלנו זה יפסק!

 

הוא עוד יאמר לנו תודה, וגם אתם..

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

מאמרים נוספים:

כלב חולה חיסונים

משטר חיסונים

החיסון הוא אמצעי ריפוי מונע, כלומר, מטפל בגורמים מזיקים לבריאות כמו נגיפים ומחלות שונות לפני שהם מספיקים לפגוע בגוף. מרבית החיסונים פועלים באמצעות הכנסה…

התניה קלאסית (או התניה פבלובית, או רספונדנטית)

"הכלב של פבלוב" ו"התנייה קלאסית" הם מושגים שכמעט כל אחד שיש לו כלב שמע בוודאי פעם אחת בהקשר לשיח על כלבו. פבלוב היה מדען…
test2

כל מה שצריך לדעת על גור כלבים

אין דבר מתוק יותר מגור כלבים פרוותיי וקטן. אך, אם בוחרים לגדל גור כלבים, כדאי מאוד ללמוד כל מה שניתן לדעת על הגור, על אופן…