להזמנת פנסיון חייגו: 052-5822281

כלב קטן בתחרות אילוף רץ בין עמודים

אילוף כלבים

אילוף כלבים הוא מקצוע שדורש ידע, מיומנות וסבלנות. כל בעל חיים יוכל לעבוד עם כלבו, ללמד אותו, להוביל אותו וליצור קשר אמיתי ועמוק שימשיך לאורך זמן. כל כלב, ללא קשר לגיל, גזע או אופי, מסוגל ללמוד ולהתפתח. המטרה של מאמר זה היא לעזור לך להבין את כלל השיטות השונות של אילוף כלבים, כדי שתוכל להחליט מה הכי מתאים לך ולכלב שלך.

מתי צריך אילוף?

אנחנו יודעים, לא תמיד קל לדעת מתי נוכל להתמודד עם הכלב בעצמנו, ומתי נצטרך עזרה מקצועית. כדי לענות לכם על השאלה הזאת, החלטנו לשאול מאלפי כלבים מתי כדאי להתחיל לאלף כלבים, והם המליצו להתחיל כבר בשלבים המוקדמים של האימוץ. אם הבאתם ממש עכשיו כלב הביתה, כדאי לחכות כמה ימים, אנחנו יודעים שזה קשה, אבל תהליך האילוף יהיה יעיל הרבה יותר אם תוכלו להגיד למאלף במה בדיוק אתם מתקשים, ולא פשוט "תאלף את הכלב". זה יקרה רק אחרי תקופה קצרה עם הכלב והיכרות ראשונית איתו. כאן תוכלו לקרוא טיפ על אילוף גורים.

מצד שני, אם אתם רואים שהכלב מתחיל לפתח סימנים של תוקפנות או לחץ – אל תהססו ופנו מיד לאילוף כלבים. לרוב, מדובר בסממנים שרק יחמירו עם הזמן, ומאלף כלבים יפתור את הבעיות בשלב הראשוני.

אבל הדבר הכי חשוב שאנחנו יכולים להגיד לכם הוא שאילוף כלבים תלוי בעיקר בהרגשה שלכם. אם אתם מרגישים קצת אבודים (וזה יותר מלגיטימי) ואתם רוצים לפנות למאלף שפשוט יסביר לכם איך לעבוד, זה כנראה הסימן הכי טוב שלכם ללכת לאילוף מחייך.

אילוף כלבים בבית או בפנסיון?

אז החלטתם לפנות למאלף כלבים כדי שיציל את המצב, אבל עכשיו הגיע הזמן להחליט מה עדיף – אילוף בבית או בפנסיון. החלטנו לא לתת לכם להתלבט לבד ושאלנו מאלפי כלבים איזו מבין האופציות היא המומלצת ביותר, והתשובה החד משמעית שלהם הייתה שבבית. כך שכמו שהבנתם, רוב המאלפים יעדיפו לבצע את האילוף אצלכם, אבל בסופו של דבר הבחירה תהיה שלכם.

במקרה של אילוף כלבים בבית, המאלף יגיע אליכם לסדרת מפגשים בה הוא יבצע את כל תהליך האילוף יחד אתכם. למעשה, הכלב לומד כבר מהשלב הראשון לעבוד אתכם, הבעלים, ואתם אלה שמבצעים את תהליך האילוף בפועל. חשוב שתדעו שכל מי שנמצא בבית וכל מי שרוצה שהכלב יקשיב לו צריך להיות שותף באילוף, על מנת שתגיעו לתוצאות המיטביות.

כאשר פונים לאילוף כלבים בפנסיון, לעומת זאת, מי שעובד עם הכלב רוב הזמן הוא המאלף בלבד, ואתם תיכנסו לתמונה רק בשלב הסופי של האילוף. כמו כן, תהליך האילוף בפנסיון אינטנסיבי ומקצועי יותר מאשר בבית, ולכן כמעט תמיד יוביל לתוצאות טובות יותר.

אז איפה הקאץ'? כאשר הכלב יחזור מהפנסיון אליכם הביתה הוא אולי יהיה מאולף למופת ויעבוד עם המאלף בצורה מושלמת, אבל אתכם הוא יכיר פחות. לכן, יכול להיות שתרגישו שתוצאות האילוף לא מספקות כמו שרציתם. זה לא בהכרח נכון, הסיבה לכך היא שהכלב עוד לא התרגל לתנועות ולניואנסים שלכם – וזה יקרה עם הזמן.

כמה זמן נמשך אילוף?

אילוף כלבים כולל, בדרך כלל, משמעת בסיסית. כלומר, המטרה היא לדאוג לכך שהכלב יציית לפקודות הקלאסיות "שב", "ארצה", "אלי", שילך איתנו יפה בטיול בחוץ ואולי טריק או שנייםמחייך. חשוב שתדעו שלא מדובר בפתרונות קסם, וגם לאחר האילוף כנראה שהכלב יקשיב לכם ברוב הזמן ולא במאה אחוז.

משך האילוף תלוי בלא מעט גורמים. התוצאות הסופיות שרוצים להפיק מהאילוף, המאלף, שיתוף הפעולה של הבעלים וכמובן הכלב עצמו. מאלפי כלבים ששאלנו ענו שהתהליך אילוף כלבים יכול להימשך פגישה אחת בלבד, במידה ומדובר בבעיות נקודתיות. אבל לרוב, אילוף כלבים בסיסי ידרוש 4-9 מפגשים בני שעה.  גם כששאלנו  כמה זמן לוקח לאלף כלב לצרכים, התשובה לא הייתה חד משמעית ונעה בין מספר שבועות לחודשים, כך שקשה לקבוע בוודאות כמה זמן ימשך האילוף.

תפריט נגישות